7 lipca 2022

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

Świąteczne posiłki. 5 wskazówek, jak w ostatniej chwili zapobiec katastrofie

Za mały stół, poplamiony obrus, zapach spalenizny? To nie jest czas na panikę. Oto nasze wskazówki dotyczące dekoracji stołu.

Mój obrus jest poplamiony: co mogę zrobić?

Najprostszą rzeczą do zrobienia jest rozrzucenie konfetti ze sklepu lub zrobionego przy pomocy dziurkacza, a nawet po prostu nożyczek. Unikaj używania brokatu, ponieważ może on wylądować na talerzach lub na rękach gości. Kiedy stół jest już nakryty, trudno będzie to stwierdzić.

Mój obrus jest za mały: jakie jest rozwiązanie dla mojego świątecznego stołu?

Połóż na całej długości stołu zwykłe białe płótno, które całkowicie pokrywa stół i dodaj swój zbyt mały obrus na wierzchu, to staje się stylowy efekt.

Mój dom śmierdzi spalenizną: jak pozbyć się zapachu.

Zagotuj plasterki cytryny na patelni z wodą i opiekaj kromki chleba w piekarniku przy otwartych drzwiach – zapach tostów jest wystarczająco silny, aby zamaskować wiele rzeczy. Do kominka można również wrzucić gałązki rozmarynu, liście eukaliptusa lub skórki cytrusów.

Co zrobić, aby srebrne sztućce odzyskały swój blask?

Dno zlewu wyłóż folią aluminiową, błyszczącą stroną do siebie, posyp sodą oczyszczoną, połóż na niej brudne sztućce i zalej wrzątkiem. Pozostawić na 1 minutę, wyjąć sztućce, opłukać i dokładnie osuszyć.

Co jeśli zabraknie szklanek lub talerzy dla moich gości?

Wybierz dwa rodzaje talerzy i szklanek i rozłóż je dla co drugiego gościa. Jednak pamiętaj, aby użyć tego samego zestawu sztućców, aby uniknąć efektu zbytniej pstrokatości.