9 sierpnia 2022

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne w buteleczkach

Olejki eteryczne: jakie zapachy możemy wykorzystać w walce o zdrowie?

Aromaterapia cieszy się coraz większą popularnością, a grono jej zwolenników staje się poszerza. W tej dziedzinie naturalnej medycyny najważniejsze są zapachy, które – odpowiednio wykorzystane – mogą wspierać nas w walce z licznymi przypadłościami. Jakie olejki eteryczne są wyjątkowo cenione wśród zwolenników takich kuracji? Na jakie zapachy warto postawić, by móc się cieszyć świetnym nastrojem i dobrą formą?

Lawenda – nie tylko na nerwy


W gronie tych olejków eterycznych, które w Polsce mają szerokie grono zwolenników, wysoką pozycję zajmuje olejek z lawendy. Najczęściej jest on traktowany jako naturalny środek na uspokojenie oraz lek na bezsenność. Warto jednak zaznaczyć, iż możliwości wykorzystania tego daru natury jest znacznie więcej. Olejek lawendowy może przynieść ulgę osobom borykającym się z bolącymi stawami, stanie się też rewelacyjnym wsparciem dla tych, którzy chcą zadbać o swa skórę lub rozprawić się z rozstępami.

Olejek cytrynowy kontra bakterie


Dla tych, którzy szukają skutecznego wsparcia w walce z bakteriami, doskonałym lekiem może się okazać olejek eteryczny z cytryny. Dodatkowo olejek cytrynowy pomoże nam zadbać o dobry nastrój. Stanie się też rewelacyjnym wsparciem dla naszej skóry – szczególnie w chwili, gdy okaże się, iż przesadziliśmy z opalaniem się.

Zapach rozmarynu a dobra pamięć


Olejek rozmarynowy to kolejny dar natury, dzięki któremu możemy skutecznie zwalczać kilka przypadłości jednocześnie. Rozmaryn ma świetny wpływ na nasze drogi oddechowe, zdobył też duże uznanie jako naturalny środek bakteriobójczy. Po olejek z rozmarynu warto też sięgać w chwili, gdy dopada nas zmęczenie, a pamięć i koncentracja zaczynają zawodzić. Zapach rozmarynu świetnie wpłynie na stan naszego mózgu i sprawi, że z czekającymi na nas zadaniami poradzimy sobie doskonale.

Olejek bergamotowy kontra nowotwory


Olejek bergamotowy staje się coraz bardziej popularny, co jest zasługą jego uniwersalności oraz skuteczności w walce z licznymi przypadłościami. Stany zapalne czy infekcje wywołane przez bakterie – oto problemy, które można rozwiązać dzięki kuracji z takim olejkiem w roli głównej. Bergamota odgrywa też coraz ważniejszą rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tym zapachem zwiększa się z każdym rokiem.

Olejki eteryczne
Olejek eteryczny w butelce.

Rosnąca wiedza na temat zapachów olejków eterycznych i ich leczniczej mocy sprawia, iż każdy z nas może jeszcze skuteczniej wspierać swój organizm. „Aromaterapia to wiele możliwości, a coraz szersza wiedza na jej temat sprawia, iż olejki eteryczne zajmują coraz ważniejsze miejsce w świecie miłośników zdrowego stylu życia.” – mówi Pan Radek.

Olejki eteryczne od lat zyskują sobie coraz to większe grono fanów, lecz takiego zainteresowania olejkami jak końcówka 2020 roku dawno już nie obserwowano.

Wpływ na to może mieć co raz to większe przywiązanie konsumentów do naturalnych środków wspomagających zdrowie.