8 grudnia 2021

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

Dlaczego boimy się kupować samochody używane?

Samochody używane w większości przypadków są znacznie tańsze od tych nowych z salonu i teoretycznie już sam ten fakt powinien nas do nich przekonać (wszyscy przecież próbujemy oszczędzać), ale często jednak tak wcale nie jest. Z czego to zatem wynika? Dlaczego to właśnie w naszym kraju używane auta nie są w stanie zdobyć takiej popularności, na jaką zwykle zasługują?

Największy problem jest w tym, że te nasze obawy, które mamy względem aut z drugiej ręki, często są niestety całkowicie uzasadnione. W naszym kraju nie brakuje oszustów albo przynajmniej tych, którzy starają się zarabiać na ludzkiej naiwności. To właśnie oni bardzo często zarabiają na sprzedaży różnego rodzaju pojazdów. Wygląda to chociażby tak, że w pierwszej kolejności sprowadzają je zza granicy, następnie nanoszą na nie jakieś drobne poprawki, a zaraz potem sprzedają je w zawyżonej cenie, zaznaczając w opisie różne wspaniałe rzeczy, które auto ma posiadać, a których często to auto tak naprawdę nie ma. Tego właśnie się obawiamy. Boimy się, że ktoś nas wykiwa i na nas zarobi, a my zostaniemy niemalże z pustymi rękami – no z samochodem, ale takim, którego nigdy nie opłacałoby się nam kupować.

Sprawdzanie samochodu przed zakupem.

Druga nasza obawa wiąże się z pochodzeniem pojazdu. Teoretycznie jego sprzedawca powinien zaznaczyć, skąd go wziął, jednakże – jak możemy się domyślać – raczej nie poinformuje nas o tym, że jego używane samochody pochodzą np. z kradzieży. Boimy się też poukrywanych wad technicznych oraz zatajenia przed nami tego, iż samochód brał udział w jakimś wypadku. No i jeszcze pozostaje nam kwestia przebiegu. Akurat z nim sprzedawcy aut zwykle lubią manewrować, a wynika to z faktu, że bardzo ciężko jest wykryć, iż przebieg rzeczywiście został celowo zmieniony.

Kupujmy więc dalej auta używane, ale zacznijmy to w końcu robić w sposób rozsądny i przemyślany, czyli taki, który ostatecznie doprowadzi do tego, że cwani sprzedawcy nie będą już w stanie działać na naszym krajowym rynku motoryzacyjnym. Jeśli nie mamy wiedzy w jaki sposób odróżnić auto sprawne od auta, które ma wiele zamaskowanych wad i tylko na pozór jest sprawne, to skorzystajmy z firm oferujących sprawdzanie samochodu przed kupnem.

Firmy takie oferują profesjonalne i rzetelne raporty z każdego przeprowadzonego sprawdzania samochodu przed kupnem. Raport taki zawiera ogólny przegląd stanu samochodu, stan karoserii, stan układu paliwowego, skrzyni biegów oraz wielu innych elementów samochodu.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy oferującej sprawdzenie samochodu mamy pewność, że samochód zostanie sprawdzony kompleksowo i rzeczowo. Jeśli mamy wątpliwości co do jakości usług danej firmy nie bójmy się zadawać pytania, a nawet sprawdźmy firmę przed skorzystaniem z jej usług.