9 sierpnia 2022

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

5 błędów jakich należy unikać przy malowaniu płytek łazienkowych.

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się na tym, aby nadać łazience nowy wygląd, ale myśl o tym, że musisz odkleić stare płytki, zniechęca Cię do realizacji? Nie poddawaj się: istnieją doskonałe rozwiązania w zakresie renowacji łazienki bez większych nakładów pracy.

Malowanie płytek ceramicznych: praktyczne i ekonomiczne.

Pokrycie płytek ceramicznych farbą do glazury to najprostszy sposób na lifting Twojego prysznica lub łazienki. Dowiedz się, jak sprawić, by twoje odmłodzenie zakończyło się sukcesem.

Dla szybkiego i łatwego remontu.

Farba do płytek ściennych jest zaprojektowana tak, aby zapewnić estetyczne i trwałe wykończenie w wilgotnym pomieszczeniu. Większość dostępnych produktów jest wodorozcieńczalna (na bazie wody). Ich zalety to łatwość aplikacji (zazwyczaj w 2 warstwach), niski poziom zapachu, bardzo prosta konserwacja i szeroki wybór kompatybilnych podłoży.

Malowanie na płytkach: błędy, których należy unikać.


1. Upewnij się, że możesz się obejść bez swojej łazienki przez kilka dni! Aby uzyskać zadowalający wynik, należy przestrzegać odstępu czasu pomiędzy dwoma warstwami (do 24 godzin) a terminem ponownego odbioru wskazanym przez producentów (co najmniej 72 godziny).


2. Należy sprawdzić stan podłoża. Płytki, które się poruszają, należy przykleić z powrotem, a następnie wypełnić odrobiną zaprawy murarskiej wszelkie pęknięcia i drzazgi. Na koniec należy usunąć kamień wapienny, pleśń i tłuste pozostałości z płytek i spoin.


3. Należy zachować ostrożność w przypadku płytek o wysokiej teksturze, które są delikatne do pokrycia. Lepiej jest przemalować gładką powierzchnię (i lekko przeszlifować dla uzyskania optymalnej przyczepności).


4. W przypadku nakładania dużej ilości farby bezpośrednio na płytkę, należy sprawdzić, czy konieczne jest nałożenie podkładu.


5. Nie jesteś pewny swojego pociągnięcia pędzlem? Preferuj wykończenie matowe lub satynowe. Wykończenie z połyskiem gorzej wybacza niedoskonałości techniki malowania.