21 lipca 2024

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

Czym się kierować przy zakupie świecy zapachowej?

Na rynku pojawiło się setki, jeśli nie tysiące, różnych zapachów świec, które w mgnieniu oka mogą wypełnić nasz dom naszych ukochanym zapachem. Od lekkich nut owocowych i cytrusowych, poprzez słodkie ciasteczka, czekoladę i cynamon, kończąc na ciężkich, piżmowych, zmysłowych zapachach, idealnie komponujących się z zimowymi wieczorami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie świecy? Oczywiście poza wyborem ulubionego zapachu?

Podstawową kwestią jest wosk. Zarówno wiele tanich, jak i znacznie droższych świec posiada wosk parafinowy, który, jak wskazują badania, w czasie spalania uwalnia szkodliwe dla naszego zdrowia, rakotwórcze związki. Stąd, przy zakupie świecy raczej powinniśmy go unikać. Jako alternatywę wybierając woski naturalne: sojowe, kokosowe, pszczele czy też roślinne. Poza zaletą zdrowotną, woski naturalne szybciej niż parafinowe uwalniają olejki zapachowych, przez co jeszcze szybciej będziemy mogli cieszyć się naszym ulubionym zapachem – warto zatem przeczytać etykietę przed zakupem!

Świece wraz z knotem drewnianym.

Kolejną kwestią jest ilość knotów: w przypadku dużych świec powinno być ich przynajmniej dwa, dzięki czemu świeca będzie spalać się równomiernie, nie tworząc charakterystycznego, problematycznego dołka. Ważna jest także długość knota – nie może być on zbyt krótki – oraz materiał, z którego jest wykonany. Wyróżniamy knoty surowe, powstające poprzez splecenie bawełnianych nitek, knoty powlekane, które dodatkowo namacza się płynną parafiną lub stearyną. Oraz knoty drewniane, które są w pełni ekologiczne, a przy spalaniu wydają charakterystyczny, trzaskający dźwięk.

Dobrej jakości knoty drewniane znajdziecie Państwo u producenta tego typu knotów – wonderwoods.pl. W ofercie są zwykłe knoty płaskie oraz tzw. knoty krzyżowe.