8 grudnia 2021

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

Program do prowadzenia księgowości

Właściciel nowo powstających firm staje przed wieloma wyborami, wśród nich jest mi. in forma prowadzenia spraw księgowych. Na rynku istnieje mnóstwo specjalistycznych biur rachunkowych, ale są również dostępne programy so samodzielnego rozliczenie faktur.

Czym się kierować w wyborze programu księgowego?

Przed wszystkim warto znaleźć nieskomplikowane platformy, które dostosowane są do zmieniających się przepisów wobec przedsiębiorców. Jeśli przedsiębiorca rozlicza się z VAT, ważne jest aby program generował plik JKP, który należy wysłać do Ministerstwa Finansów. Warto, żeby platforma na korektę towarów i kontrahentów, nie miała ograniczeń czasowych i ilościowych w bazie. Obecnie korzystamy z wielu urządzeń elektronicznych, więc ciekawym rozwiązaniem są aplikacje działające w architekturze chmury i dostępne online. Mamy dzięki temu stały dostęp w dowolnym miejscu do platformy, zapewnione bezpieczeństwo. Stając przed wyborem programy księgowego warto sprawdzić opinie jakie programy do faktur są polecane przed przedsiębiorców z naszej branży. Bardzo przyjaznym rozwiązaniem będzie aplikacja zintegrowana z automatycznym systemem płatności jaki np. dot-Pay, PayPal.

Wybierając do prowadzenia księgowości program do wystawiania faktur, warto zadbać aby był dostosowany do charakteru prowadzonej działalności. Dla każdego użytkowania najważniejsze aspekty to brak limitu wystawianych dokumentów, dostęp do darmowej wersji, przejrzysta i intuicyjna obsługa.