21 października 2021

DJG.COM.PL

Co ciekawego w sieci słychać?

sok z aloesu

Nie tylko w kosmetyce. Ważne właściwości aloesu.

Obok niepodważalnych zalet kosmetycznych i prozdrowotnych aloes posiada inne fenomenalne właściwości. Oto co najmniej 5 dobrych powodów, które niewątpliwie sprawią, że będziesz chciał kupić tę wspaniałą roślinę tak szybko, jak to możliwe!

1/ Skąd pochodzi aloes?

Pierwotnie aloes jest rośliną naturalnie rosnącą w najgorętszych regionach kuli ziemskiej (regiony tropikalne lub subtropikalne). Przede wszystkim w krajach takich jak Meksyk, Afryka Północna, Indie, Chiny czy Bliski Wschód. Ale dziś ta roślina stała się tak sławna, że jest uprawiana i spożywana na całym świecie!

Wśród wielu gatunków aloesu, które istnieją (nieco ponad 300), najbardziej znany i najczęściej uprawiany jest Barbados aloes (aloe vera Barbadensis). Łatwo go rozpoznawalny po długich ząbkowanych liściach, zielony, który czasami zmienia kolor na szary z różowymi odcieniami na krawędziach. W rzeczywistości, to właśnie z aloesu z Barbadosu powstaje sok z aloesu. Napój znany z niezwykłego bogactwa żywieniowego. To nie jest przypadek, zwłaszcza gdy wiesz, że aloes jest naturalnie (bardzo) bogatą rośliną:


a. w minerały takie jak cynk, sód, potas, magnez, mangan, miedź, cynk;
b. w witaminy z grupy A, B (witaminy B1, B2, B3, B6 i B9);
c. niezbędne aminokwasy, bardzo ważne związki, ponieważ organizm ich nie produkuje, dlatego konieczne jest dostarczanie ich na zewnątrz.

aloes na talerzu


Z 8 niezbędnych dla organizmu aminokwasów, aloes zawiera 7! Dlatego aloes jest super rośliną, która od tysięcy lat jest również stosowana do celów leczniczych. Numer jeden jeśli chodzi o soki z aloesu to zdecydowanie Aloes Forever – amerykański procent produktów wykonanych z aloesu.

2/ Aloes jest łatwą w uprawie rośliną.

Długie, spiczaste liście Aloe vera to jedna z roślin domowych, które od razu wnoszą do dekoracji oryginalnego uroku. Ale to, co sprawia, że ta soczysta roślina jest niemalże niezbędna w domu, to fakt, że jest bardzo odporna, a jednocześnie niewymagająca. Rzeczywiście, dzięki słynnemu mrozowi, który przechodzi przez liście, aloes wymaga tylko jednego podlewania tygodniowo i jest doskonale odporny na małe zaniedbania (kto nigdy nie zapomniał podlewać swoich roślin, powinien rzucić pierwszy kamień!). Dlatego jest to idealna roślina do zaoferowania tym, którzy nie mają zielonego kciuka. Wewnątrz, aloes jest uprawiany w doniczkach. Wytrzymuje ogrzewanie bez migotania, ale woli kąpiele świetlne niż brak naturalnego oświetlenia.
Na zewnątrz roślina nie jest zbyt odporna i nie toleruje temperatur poniżej 10°C. Ponieważ nie jest również mrozoodporna, należy ją sprowadzić przed pierwszymi zimnymi zaklęciami.

3/ Aloes oczyszcza powietrze.

Po prawidłowym zainstalowaniu w Twoim salonie, biurze lub sypialni, aloes jest gotowy do działania prawdziwych małych cudów. Oczyści powietrze z otoczenia i uczyni je zdrowszym i bardziej oddychającym. W rzeczywistości, pojedyncza roślina aloesu jest w stanie wchłonąć prawie cały tlenek węgla w pomieszczeniu. Ale również większość innych zanieczyszczeń, takich jak benzen, toluen i formaldehydy, cząsteczki znajdujące się w niektórych produktach gospodarstwa domowego, które mogą być odpowiedzialne za wiele dolegliwości.
To nie wszystko: w nocy roślina uwalnia tlen. A nawet działa na ogólne samopoczucie (co wyjaśnia, dlaczego wiele osób decyduje się na umieszczenie aloesu w sypialni).
Jakby tego było mało, aloes jest również w stanie zmniejszyć alergie i ograniczyć rozprzestrzenianie się roztoczy kurzu. Przez chwilę, można by się skusić na „instalację” aloesu w każdym pokoju w domu, prawda?

4/ Neutralizuje fale elektromagnetyczne.

Masz już ochotę pobiec do najbliższej kwiaciarni, żeby kupić sobie aloes? Poczekaj trochę dłużej, bo korzyści z tej rośliny nie kończą się na tym! Tak, według niektórych badań, ta roślina nie tylko ma zdolność do redukcji zanieczyszczeń, jak wiele innych roślin zielonych, ale także ma moc walki ze szkodliwymi aspektami fal elektromagnetycznych.
Nie jest to bez znaczenia, zwłaszcza gdy wiemy, że w 2011 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) postanowiła sklasyfikować fale radiowe jako „potencjalnie rakotwórcze dla ludzi”. Nie zapominając o wpływie częstotliwości radiowych na płodność. W związku z tym, jako środek ostrożności, zdecydowanie zaleca się umieszczenie rośliny aloesu obok komputera i skrzynki Wi-Fi.

5/ Aloes na oparzenia.

Jeśli chcesz codziennie korzystać z zalet żelu aloesowego, uprawa pojedynczej rośliny w domu nie wystarczy. Lepiej kupować aloes w butelkach (w ekologicznej części supermarketów, w sklepach specjalistycznych, lub od Aloes Forever). Jako żel, może być przechowywany w lodówce i stosowany jako pielęgnacja skóry w celu jej nawilżenia, ukojenia i uzdrowienia.

liście aloesu


Wiele marek, w tym przede wszystkim marka Aloes Forever sprzedaje go również w formie napojów. Dla tych osób, które chcą skorzystać z jego walorów detoksykacyjnych. Naturalnie regulujących poziom cukru we krwi. Pobudzających układ odpornościowy. Poprawiających zdrowie układu pokarmowego. Aloes Forever wychodzi na przeciw swoim klientom. Aloes do picia znajdziecie w ofercie tego producenta.


Ale nawet jeśli masz w domu tylko małą roślinkę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć żelu w wyjątkowy sposób, aby ukoić oparzenia lub oparzenia słoneczne! Aby skorzystać z wielu dobroczynnych właściwości aloesu na skórze, wystarczy uciąć liść nożyczkami, otworzyć go podłużnie i pobrać substancję żelującą oraz nałożyć go bezpośrednio na skórę. Stosowany jako maska na twarz, aloes jest również doskonałym środkiem nawilżającym, który pozostawia skórę bardzo miękką. Prawdziwa cudowna roślina, bardzo ceniona przez miłośników domowej pielęgnacji i kosmetyki!

6/ Aloes – roślina szczęścia.

Przy tak wielu zaletach, nie dziwi fakt, że aloes jest uważany w wielu krajach za roślinę szczęścia! Dla przesądnych, roślina ta jest również w stanie odpędzić złe duchy od domu i przynieść szczęście i dobrobyt rodzinom, które ją uprawiają. Tym bardziej trzeba wybiec i kupić aloes. Albo dać go w prezencie domowym komuś, na kim ci zależy (nawet jeśli nie ma zielonego kciuka!). Oprócz wszystkich dobrych powodów i właściwości aloesu, nie należy zapominać, że jest to przede wszystkim piękna roślina.